Czy wiesz, że częste bóle głowy to problem ze zgryzem?

Częste bóle głowy to problem ze zgryzem? Zaskoczony?

Częste i niezdiagnozowane bóle głowy mogą być wynikiem problemów ze zgryzem.

Czym jest choroba okluzyjna?

Niestety lekarze specjaliści często pomijają wpływ dysfunkcji narządu żucia na częste bóle głowy. Choroba okluzyjna, bo o niej mowa, objawia się często strzelaniem w stawach skroniowo żuchwowych, szumem w uszach. Częste bóle głowy również świadczą o dysfunkcji narządu żucia.. Jeżeli budzisz się z ciężką głową i zmęczonymi mięśniami karku, masz wypadające wypełnienia spowodowane zgrzytaniem zębów i mocnym ich ścieraniem powinieneś udać się do stomatologa zajmującego się diagnozowaniem i leczeniem choroby okluzyjnej.

Skąd bierze się choroba okluzyjna?

Choroba okluzyjna to zespół objawów wynikających z nieprawidłowo działającego stawu skroniowo żuchwowego oraz mięśni biorących udział w żuciu. Nieprawidłowe kontakty zębów górnych i dolnych, braki zębowe, poprzekrzywiane zęby czy brak symetrii twarzy powodują zmiany w stawach skroniowo żuchwowych lub ich przeciążenia co objawia się bólem np. głowy. Bagatelizowanie choroby może prowadzić do nadwrażliwości, zgrzytania, ścierania, przeciążenia zębów i w konsekwencji do ich utraty.

Jak leczyć?

Każde leczenie powinniśmy zaczynać od analizy warunków zgryzowych i mięśniowych w gabinecie stomatologicznym u specjalisty. Na jej podstawie lekarz stawia diagnozę i ustala plan leczenia. Często doraźną pomocą jest szyna rehabilitacyjna (zębowa). Szyna już od pierwszego dnia stosowania przynosi wyraźną ulgę oraz redukuje większość objawów bólowych.

W naszej praktyce spotykamy niemal codziennie Pacjentów z różnymi problemami, które często wychodzą poza standardowe i proste plany leczenia. Dzięki wieloletniej pracy, badaniom oraz obserwacji narządu żucia prof. Slavicek opracował model postępowania w trudnych warunkach okluzyjnych. Model ten opiera się o kompleksowe leczenie przyczyn a nie objawów tworząc Wiedeńską Szkołę Okluzji VieSID.

Zespół stomatologów w AlfaEstetica Anna Bańczyk, Pamela Werewska, Witold Pędich, Jerzy Szyrocki oraz technik Michał Kotarski kończą Wiedeńską Szkołę Okluzji VieSID dołączając tym samym do elitarnego grona 80 lekarzy z Polski.

 

Okluzja

Diagnostyka okluzyjna

prof. Slavicek

Choroba okluzyjna

AlfaEstetica

Dysfunkcje narządu żucia

Zespół stomatologów

Szkoła VieSID

 

Comments are closed.