fbpx

Licówki – szybka metamorfoza uśmiechu.

Licówki – szybka metamorfoza uśmiechu.

Licówki są najszybszym rozwiązaniem, aby osiągnąć satysfakcjonującą metamorfozę uśmiechu. Są to ultra cienkie nakładki zmieniające kształt lub kolor zębów. Dzięki licówkom możliwe jest zamaskowanie nieestetycznych przebarwień, korekcja asymetrii zębów, czy uzyskanie ich bielszego odcienia.

W celu założenia licówki należy delikatnie przygotować powierzchnię zęba od strony wierzchniej, tzw. licowej, na którą naklejane są cienkie płatki porcelany lub kompozytu wykonane w pracowni protetycznej.

Korekta uzębienia za pomocą licówek sprawdza się zarówno jako forma uzupełniająca kompleksowe leczenie przywracające prawidłowe funkcje żucia u pacjenta jak i jako kamuflaż estetyczny.

Wykonanie licówek jest to leczenie etapowe. Rozpoczyna się od wywiadu z pacjentem, badania klinicznego oraz badania mięśni. Następnie powstaje indywidualny plan rehabilitacji zgryzu uwzględniający oczekiwania pacjenta.

Metamorfoza naszego pacjenta z udziałem lek. stom. Anny Bańczyk polegała na leczeniu ortodontycznym, następnie zaprojektowaniu przyszłego uśmiechu wraz z jego przymiarką MOCKup. W kolejnym etapie uzupełnieniu braków zębowych za pomocą implantów. Efekt końcowy to mosty porcelanowe na podbudowie cyrkonowej na implantach oraz licówki kompozytowe na zębach własnych.

Doktor Anna Bańczyk zajmuje się w AlfaEstetica stomatologią estetyczną, zachowawczą oraz rehabilitacją zgryzu w koncepcji VieSID wg. prof. Slavicka (leczenie wad zgryzu, dysfunkcji zgryzu, leczenie dolegliwości bólowych w stawie skroniowo żuchwowym czy przewlekłymi bólami migrenowymi)

metamorfoza usmiechu

Comments are closed.