fbpx

Trening EMS – artykuł „Wysokie Obcasy”

Co to jest trening EMS i jakie ma zalety? O tym wszystkim możemy przeczytać w artykule opublikowanym w „Wysokich Obcasach” z 29 czerwca 2018 r. Zapraszamy do lektury.

Elektrostymulacja mięśni wciąż przywodzi nam na myśl nieskomplikowane urządzenia prosto z telezakupów, trzeba jednak przyznać, że jest to skojarzenie co najmniej niesłuszne. Ze współczesnej elektrostymulacji mięśni obecnie korzystają m.in.: amerykańska armia, agencja kosmiczna NASA, znane kluby sportowe czy też utytułowani sportowcy. Czym więc jest trening EMS?

Trening EMS to inaczej elektrostymulacja mięśni głębokich. Jest to obecnie jedno z najskuteczniejszych, ogólnodostępnych sposobów na ćwiczenia. Świetnie sprawdza się jako narzędzie treningowe, pomagające w uzyskaniu wymarzonej sylwetki, a także służące profilaktyce i rehabilitacji. Trening polega na wywołaniu skurczu mięśni za pomocą impulsów elektrycznych. Sesja z elektrostymulacją pozwala na dużo większą aktywność mięśni niż przy tradycyjnych ćwiczeniach. To nadal jest trening, podczas którego wykonuje się ćwiczenia fizyczne, jednak pojedyncza sesja odbywa się w krótszym czasie i przy mniejszym wysiłku.

Na czym polega Trening EMS?

Trening EMS zaczyna się od doboru przez trenera odpowiedniego rodzaju ćwiczeń, które dostosowane są do kondycji i planowanego celu. Po wykonaniu wywiadu i analizy zakładamy dopasowany strój sportowy, specjalnie przygotowaną kamizelkę, pas biodrowy oraz opaski na ramiona i uda. Do tego stroju przymocowane są elektrody, które wspomagają nasz wysiłek. Kiedy jesteśmy już gotowi, wykonujemy ćwiczenia zalecone przez trenera. Stymulacja prowadzona jest z urządzenia do grup mięśni przez elektrody. Mają one za zadanie wspomóc działanie mięśni i skłaniać je do jeszcze większej pracy. Każdy impuls jest nadawany z inną częstotliwością, odpowiednio dobraną do planu ćwiczenia i grupy mięśniowej. Co najważniejsze sygnały wysyłane przez urządzenie są podobne do tych, które występują w naszym organizmie podczas aktywności. Dzięki temu nasze mięśnie pracują tak samo, jak podczas zwykłych ćwiczeń, ale impulsy są przesyłane z dużo większą skutecznością i stymulują więcej mięśni.

Elektrostymulacja angażuje wszystkie najważniejsze grupy mięśni i pobudza również te, które leżą głębiej wewnątrz ciała. Pełna sesja z udziałem urządzenia zastępuje 3-godzinny trening na siłowni. W trakcie ćwiczenia elektrostymulacja pobudza 150 razy więcej skurczów niż zwykły trening i pozwala spalić nawet 1200 kcal! Dzięki temu trening EMS pozwala uaktywnić mięśnie szybciej i wymodelować perfekcyjną sylwetkę. Utrata wagi następuje dużo szybciej niż podczas tradycyjnej formy wysiłku. Ćwiczenia z elektrostymulacją mogą być wykonywane średnio raz w tygodniu i nie częściej niż co 4 dni.

Dlaczego warto skorzystać z Treningu EMS?

Trening EMS to efektywny trening siłowy, który zmienia sposób, w jaki organizm spala kalorie. Elektrostymulacja to przede wszystkim sposób na szybkie osiągnięcie idealnej sylwetki, optymalnego poziomu tkanki tłuszczowej i redukcję zbędnych kilogramów. To także świetny sposób na redukcję cellulitu. Sam trening jest krótki, trwa około 20, 25 minut. Impulsy, które wspierają wysiłek fizyczny, mają takie same parametry jak te generowane przez ludzkie ciało. Dzięki temu każdy trening jest bezpieczny dla zdrowia, a co najważniejsze bezbolesny. Dużą zaletą elektrostymulacji jest prostota, ponieważ w trakcie treningu wykonuje się najczęściej podstawowe ćwiczenia fizyczne. Sesja z elektrostymulacją jest odpowiednia zarówno dla sportowców, jak i amatorów.

Dzięki urządzeniu można wzbudzać nie tylko wszystkie grupy mięśni jednocześnie, ale także tylko ich wybrane partie. Elektrostymulacja wzmacnia mięśnie głębokie i poprawia ich czucie. Wbudowane elektrody stymulują wyłącznie mięśnie, bez oddziaływania na inne części ciała. Zapobiega to przeciążeniu czy nawet uszkodzeniom stawów — częstym problemie pojawiającym się podczas tradycyjnego treningu. Dzięki temu wykonywanie ćwiczeń z elektrostymulacją jest przeznaczone także dla osób, które obawiają się kontuzji. Trening EMS to także rozwiązanie dla osób cierpiących z powodu problemów z kręgosłupem. Dzięki elektrodom umieszczonym m.in. wzdłuż kręgosłupa można wzmocnić mięśnie pleców i łagodzić dolegliwości tej części ciała. Każdy trening wykonywany jest pod okiem instruktora, który przede wszystkim dba o bezpieczeństwo, monitoruje przebieg treningu i nasze postępy. Dzięki odpowiedniej kontroli sesja treningowa nie przytłoczy cię intensywnością, a jednocześnie pozwoli w szybki i nieskomplikowany sposób wyrzeźbić idealną figurę.

Elektrostymulacja mięśni to jedna z najskuteczniejszych, dostępnych dziś metod z całą listą zalet. Nie bez powodu trening EMS jest wykorzystywany przez sportowców, znane kluby piłkarskie czy też NASA. Trening z udziałem EMS buduje siłę, poprawia kondycję, a przede wszystkim spala tkankę tłuszczową szybciej niż tradycyjne ćwiczenia.

Leave A Comment