fbpx

Laser frakcyjny

Laser frakcyjny

Ablacyjny laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 to urządzenie wykorzystywane najczęściej w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, dermatologii i chirurgii. Znajduje również zastosowanie w ginekologii estetycznej oraz stomatologii. Narzędzie to wyposażone jest w laserową szklaną rurę CO2, która generuje moc od 1 do 40 W, tym samym umożliwiając wykonanie różnego rodzaju zabiegów, natomiast moc szczytowa na poziomie 315 W zapewnia specjaliście wykonanie procedury w sposób niezwykle precyzyjny. Posiada różne tryby pracy przeznaczone do wykonywania poszczególnych zabiegów, w tym tryb frakcyjny oraz chirurgiczny.

Zasada działania ablacyjnego lasera frakcyjnego CO2

Laser frakcyjny to urządzenie, które posiada szeroki wachlarz zastosowań w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej i dermatologii. Nie tylko wpływa na poprawę ogólnej kondycji skóry, ale także spłyca zmarszczki, poprawia napięcie skóry i zwiększa jej elastyczność, niweluje blizny i rozstępy oraz usuwa przebarwienia. Zastosowanie ablacyjnego lasera wyposażonego w skaner frakcjonujący powoduje powstanie na obszarze zabiegowym wielu mikrouszkodzeń. Nie tylko na powierzchnię, ale i do głębszych warstw skóry dostarczana jest energia, której zadaniem jest pobudzenie produkcji włókien kolagenowych. Dzięki działaniu ablacyjnemu po gwałtownym podgrzaniu następuje częściowe odparowanie wierzchniej warstwy naskórka, co wpływa bezpośrednio na poprawę kondycji skóry. Procedura wykonywana jest w znieczuleniu miejscowym poprzez zastosowanie kremów lub maści znieczulających.

Zastosowanie lasera ablacyjnego CO2 w zabiegach chirurgicznych

Laser wyposażony jest w głowicę, która umożliwia usunięcie lub odparowanie zmian występujących na powierzchni skóry. Lekarz specjalista po wcześniejszej kwalifikacji pacjenta wykonuje zabieg w znieczuleniu miejscowym poprzez zastosowanie kremu znieczulającego lub znieczulenia nasiękowego. Laser zapewnia możliwość usunięcia znamion naskórkowych i naczyniowych, włókniaków, ziarniniaków, brodawek, a także bliznowców oraz kępek żółtych.

Zastosowanie lasera ablacyjnego CO2 w zabiegach frakcyjnych

Laser frakcyjny CO2 znajduje zastosowanie zarówno w procedurach z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii i dermatologii. Zabiegi z wykorzystaniem technologii laserowej zalecane są szczególnie w takich celach jak:

– redukcja zmarszczek,
– poprawa gęstości skóry i jej napięcia,
– usunięcie przebarwień i poprawa kolorytu skóry,
– zniwelowanie blizn i bliznowców, także blizn potrądzikowych,
– usunięcie rozstępów,
– poprawa kondycji skóry,
– wygładzenie bruzd.

W zależności od stanu skóry, rodzaju procedury oraz oczekiwań pacjenta co do uzyskanych efektów specjalista dobiera odpowiednią ilość zabiegów. Zazwyczaj wystarczy seria 3-4 zabiegów, aby uzyskać w pełni zadowalające rezultaty. Pierwsze efekty zabiegów laserowych widoczne są niemal od razu, natomiast na pełny rezultat przebudowy skóry i pobudzenia produkcji włókien kolagenowych należy poczekać kilka miesięcy.

Przebieg zabiegu, efekty i rekonwalescencja

Każdy zabieg z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO 2 poprzedza konsultacja z lekarzem specjalistą. Operator podczas wizyty kwalifikacyjnej przeprowadza szczegółowy wywiad, planuje przebieg procedury i dostosowuje parametry do konkretnego problemu, z którym zgłosił się pacjent. Przystępując do procedury zabiegowej, specjalista oczyszcza skórę pacjenta oraz znieczula obszar zabiegowy poprzez nałożenie kremu z substancją znieczulającą lub nasiękowo (głównie w przypadku zabiegów chirurgicznych). Zabieg laserowy wykonywany jest w ochronnych okularach.
Okres gojenia skóry zależny jest przede wszystkim od specyfiki zabiegu i zdolności regeneracyjnych organizmu danego pacjenta. Na początkowych etapach gojenia po zabiegu frakcyjnym może pojawić się obrzęk i zaczerwienienie skóry. Następnie pacjenci obserwują złuszczanie naskórka w okolicy zabiegowej. Na powierzchni skóry pojawia się charakterystyczna siateczka, która może utrzymywać się od kilku dni do kilku tygodni w zależności od dobranych parametrów zabiegu.
Na szybkość rekonwalescencji wpływają różnego rodzaju czynniki, między innymi wiek, stan skóry przed wykonanym zabiegiem, codzienna pielęgnacja oraz tryb życia pacjenta. Po wykonanej procedurze laserowej należy stosować się do zaleceń pozabiegowych wystosowanych przez lekarza. Przez okres około miesiąca należy unikać ekspozycji skóry na promieniowanie słoneczne i kilkukrotnie w ciągu dnia stosować krem z filtrem. Dodatkowo niewskazane jest zażywanie preparatów zawierających substancje światło-uwrażliwiające. W pierwszych dniach po zabiegu laserowym nie należy korzystać z basenów, sauny czy jacuzzi z uwagi na zwiększone ryzyko podrażnienia i infekcji.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu laserem frakcyjnym

Zabiegi wykonywane przy użyciu lasera frakcyjnego CO2 są bezpieczne, jednak jak w przypadku każdej innej procedury zabiegowej istnieją pewne przeciwwskazania do jej wykonania.

Resurfacing twarzy

Resurfacing twarzy laserem frakcyjnym to zabieg medycyny estetycznej, który polega na kontrolowanym uszkodzeniu naskórka i głębszych warstw skóry za pomocą lasera. Drobne mikrouszkodzenia stymulują naturalne procesy regeneracyjne, prowadząc do wygładzenia zmarszczek, poprawy kolorytu i elastyczności skóry oraz redukcji blizn i przebarwień. Zabieg jest precyzyjny, a efekty zauważalne już po kilku tygodniach, przy minimalnym czasie rekonwalescencji. Idealny dla osób chcących odświeżyć wygląd skóry.

Laser frakcyjny

Odmładzanie, redukcja zmarszczek, poprawa kondycji skóry:

  • twarz od 1200 zł
  • szyja od 900 zł
  • dekolt od 1000 zł
  • twarz+ szyja od 1800 zł
  • okolica oczu od 500 zł
  • okolica ust od 500 zł
  • dłonie od 500 zł

Usuwanie blizn i rozstępów:

  • pojedyncza blizna od 300 zł
  • rozstępy (cena ustalana indywidualnie w zależności od wielkości obszaru)

Chirurgiczne usuwanie zmian:

  • usunięcie pojedynczej zmiany od 350 zł
  • usunięcie brodawek wirusowych od 400 zł (w zależności od ilości)

Resurfacing twarzy:

  • od 1 200 zł

Laser frakcyjny

PRZECIWWSKAZANIA

  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • stosowanie ziół fotouczulających do 3 tygodni przed zabiegiem,
  • stosowanie leków światło-uwrażliwiających do 6 miesięcy przed zabiegiem,
  • świeża opalenizna lub zastosowanie substancji samoopalającej do 4 tygodni przed zabiegiem,
  • depilacja obszaru zabiegowego do 2 tygodni przed zabiegiem oraz innego rodzaju podrażnienia i czynne infekcje,
  • niektóre choroby takie jak cukrzyca, epilepsja, nieuregulowane choroby autoimmunologiczne, bielactwo, choroby naczyniowe, nowotwory,
  • zakażenia wirusowe,
  • nadmierna skłonność do bliznowacenia i przebarwień.

KIEDY NAJLEPIEJ ZDECYDOWAĆ SIĘ NA ZABIEG?

Skóra po zabiegu staje się podatna na szkodliwe działanie promieni słonecznych, które mogą skutkować powstawaniem przebarwień. Powoduje to, że zabiegi laserowej medycyny estetycznej najlepiej wykonywać w okresie jesienno-zimowym. Wyjątkiem są części ciała, nie poddawane bezpośredniemu działaniu promieni słonecznych, które możemy ukryć pod ubraniem.

CZY ZABIEG BOLI?

Każda osoba posiada indywidualne predyspozycje do mniejszego lub większego odczuwania dyskomfortu związanego z zabiegami laserowymi. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w specjalne systemy chłodzące, mające na celu zapewnić pacjentowi maksymalny komfort podczas zabiegu. W przypadku miejsc szczególnie wrażliwych, możliwe jest zastosowanie znieczulenia miejscowego.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wykonywanych zabiegów i świadczonych usług.