fbpx

Labioplastyka

Labioplastyka

LABIOPLASTYKA – KOREKCJA WARG SROMOWYCH

Labioplastyka to zabieg korekcji warg sromowych mniejszych i większych mający na celu poprawienie wyglądu zewnętrznych narządów płciowych. Zabieg bardzo często ma znaczenie nie tylko estetyczne, ale także medyczne i psychologiczne. Korekcja warg sromowych realnie i trwale poprawia wygląd i wpływa na poprawę jakość życia pacjentki.

Efektem zabiegu jest estetyczny wygląd warg sromowych mniejszych i większych oraz poprawa jakości życia pacjentki. Ładny wygląd zewnętrznych narządów płciowych usuwa barierę psychologiczną przed kontaktami intymnymi oraz brakiem akceptacji. Operacja niejednokrotnie podnosi także komfort fizyczny i likwiduje ból, który spowodowany był nieprawidłowym kształtem warg sromowych.

Labioplastyka – korekcja warg sromowych

Orientacyjny czas trwania zabiegu:

około 2 h

Rodzaj znieczulenia:

w znieczuleniu miejscowym lub przewodowym

Obserwacja pooperacyjna:

1 doba

Koszt zabiegu

Labioplastyka:

od 5000 zł

Konsultacja chirurga plastycznego:

220 zł

Ostateczna cena zostanie ustalona ze specjalistą po konsultacji lekarskiej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Jak wygląda zabieg?

Labioplastyka zawsze poprzedzony jest konsultacją chirurga, podczas której lekarz przedstawia możliwości korekcji. W czasie konsultacji specjalista informuje o przebiegu zabiegu oraz ewentualnym ryzyku powikłań. Operację przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym lub przewodowym. W zależności od problemu lekarz chirurg dokonuje usunięcia nadmiaru skóry, tkanki podskórnej i tłuszczowej, modeluje wargi sromowe i dokonuje zszycia rany szwami rozpuszczalnymi. Korekcja trwa około 2 godzin, a po zabiegu pacjentka zostaje w gabinecie przez 1 dobę, o ile nie ma innych wskazań.

Jak długo trwa okres rekonwalescencji?

Czas gojenia się ran trwa około dwóch tygodni. W tym czasie wyznaczane są terminy, w których konieczne są kontrole. Po upłynięciu pierwszej doby od operacji można zażyć kąpieli, a przez pierwsze dwa tygodnie konieczne jest skrupulatne przestrzeganie higieny intymnej. Po około 6 tygodniach można powrócić do życia seksualnego oraz można ocenić pierwsze efekty zabiegu. Ostateczny efekt zabiegu będzie widoczny po upływie około 6 miesięcy.

Jakie są przeciwwskazania do zabiegu?

Zabiegu labioplastyki nie wykonuje się w  przypadku niewyrównanej cukrzycy, ciąży i w okresie karmienia piersią, chorobie nowotworowej i terapii antynowtoworowej, w okresie miesiączki, przy współistnieniu infekcji bakteryjnej i grzybiczej oraz w przypadku zaburzeń krzepliwości krwi.

Opinie naszychpacjentów

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wykonywanych zabiegów i świadczonych usług.