fbpx

Korekcja powiek

Korekcja powiek

Wygląd naszych oczu potrafi wiele o nas powiedzieć: zdradzi nieprzespane noce, podkreśli błędy w sztuce makijażu, zasygnalizuje o zamęczeniu i pomoże w wyrażeniu emocji. Skóra wokół oczu należy przy tym do jednej z najbardziej problematycznych stref naszego ciała. Jej budowa i specyfika sprawiają, że jest niesamowicie podatna na oddziaływanie czynników zewnętrznych, łatwo traci elastyczność i szybko ulega procesom starzenia.

Skóra wokół oczu jest niezwykle cienka i delikatna. Dodatkowo narażona jest na naturalne zmęczenie wynikające z ciągłego ruchu powiek. Pozbawiona jest podściółki tłuszczowej, przez co łatwo ulega wysuszeniu. Cechuje się słabym ukrwieniem, dużą skłonnością do zastojów limfatycznych i podatnością na alergię. Nic więc dziwnego, że to właśnie w jej obszarze nader często pojawiają się obrzęki, cienie i pierwsze oznaki starzenia.

Gdy twarz staje się smutna a charakterystyczne „worki” pod oczami zaczynają wyraźnie dawać się nam we znaki to sygnał, że warto wdrożyć szczególny rodzaj pielęgnacji. Gdy ta okazuje się mało skuteczna a efekty starzenia trudno zatuszować makijażem należy rozważyć korekcję estetyczną.

Pacjent przed zabiegiem korekcji powiek
Pacjent po zabiegu korekcji powiek

Korekcja powiek

Orientacyjny czas trwania zabiegu:

1 – 2 h

Rodzaj znieczulenia:

miejscowe (rzadziej ogólne)

Obserwacja pooperacyjna:

max 24 h

Ceny Zabiegów (znieczulenie miejscowe)

Korekcja powiek górnych:

od 5 000 zł

Korekcja powiek dolnych:

od 5 000 zł

Korekcja powiek górnych i dolnych:

od 8 000 zł

Usunięcie podwinięcia powiek (entropion):

od 1 700 zł

Usunięcie odwinięcia powiek (ektropion):

od 1 700 zł

Usuwanie znamion rozrostowych powiek i spojówki:

od 700 zł

Usuwanie gradówek:

od 850 zł

Chirurgia skrzydlika:

od 1 800 zł

Konsultacja chirurga plastycznego:

220 zł

Jakie są wskazania do zabiegu?

Plastyka powiek, określana mianem blepharoplastyki jest zabiegiem chirurgicznym szczególnie polecanym Pacjentom z widocznymi objawami starzenia skóry oraz borykającym się z takimi problemami jak: opadające powieki, nadmiar skóry czy przepukliny tłuszczowe oczodołu.

Co należy wiedzieć o zabiegu?

Korekcja powiek wykonywana jest najczęściej w trybie ambulatoryjnym w  znieczuleniu miejscowym. W uzasadnionych przypadkach chirurg może zadecydować o zastosowaniu krótkotrwałego znieczulenia ogólnego – wówczas zaleca się pozostanie na obserwacji przez jeden dzień. Procedura operacyjna trwa ok. 1-2 godzin i rozpoczyna się od wykonania cięć na naturalnej linii zmarszczek. W dalszej kolejności skóra zostaje odseparowana a nadmiar tkanki  usunięty. Po całkowitym  wygojeniu rany,  miejsca wykonania szwów są praktycznie niezauważalne.

Czego mogę się spodziewać na etepie rekonwalenscencji?

Ze względu na to, że zabieg przeprowadzany jest w niezwykle wrażliwym miejscu pełny efekt korekcji jest widoczny dopiero po ok. 6-7 tygodniach. Naturalnym następstwem zabiegu może okazać się niewielka opuchlizna, zasinienia i pewien dyskomfort związany z drętwieniem powiek.  Szwy usuwane są po ok. 6 dniach od zabiegu a powrót do normalnych form aktywności następuje zwykle po ok. 2 tygodniach od daty korekcji.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania korekcji powiek?

Niezbędnym etapem poprzedzającym wykonanie zabiegu jest odbycie konsultacji chirurgicznej, w trakcie której lekarz prowadzący zapozna się z historią medyczną Pacjenta oraz przeprowadzi szczegółowy wywiad mający na celu wykluczenie przeciwwskazań do jego wykonania.  Pacjent powinien liczyć się z pytaniami dotyczącymi przeprowadzonych zabiegów chirurgicznych. Lekarz zapyta również o występowanie następujących schorzeń: nadciśnienia tętniczego, niewyrównanej cukrzycy, zaburzeń krzepnięcia krwi oraz chorób nowotworowych. Obok ciąży i karmienia piersią są to najczęstsze przeciwwskazania do zabiegu.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wykonywanych zabiegów i świadczonych usług.