Korekcja uszu
Korekcja uszu
Uszy to jedna części ciała, których wyglad warunkuje dobre samopoczucie. Niezgrabne lub odstające uszy to problem, który z reguły towarzyszy Pacjentom od urodzenia i spowodowany jest defektem chrząstki, z której zbudowany jest narząd słuchu.
Z roku na rok operacjom korekcji uszu poddają się coraz młodsi Pacjenci. Z powodzeniem wykonuje się je już od 7 roku życia. Ze względu na to, że efekty zabiegu są długotrwałe trwałe a blizny pooperacyjne niewidoczne zyskuje on na popularności.
Korekcja uszu
Orientacyjny czas trwania zabiegu:
uzależniony od specyfiki zabiegu
Rodzaj znieczulenia:
ogólne lub miejscowe
Obserwacja pooperacyjna:
ok. 24 h
Ceny Zabiegów
Korekcja jednej odstającej małżowiny:
3 000zł
Konsultacja chirurga plastycznego:
220 zł
Jak wygląda operacyjna korekcja uszu?
Na około tydzień przez planowaną datą wykonania zabiegu zaleca się odstawienie leków oddziaływujących na krzepliwość krwi, zrezygnowanie z palenia papierosów oraz spożywania alkoholu. Wszystkie te czynniki mogą utrudnić gojenie się rany i zwiększyć ryzyko wystąpienia skutków ubocznych zabiegu.
Dorośli Pacjenci poddawani są z reguły znieczuleniu miejscowemu. Zasadniczym celem chirurgicznej korekcji jest wymodelowanie małżowiny usznej oraz właściwe osadzenie chrząstki. Ewentualny nadmiar skóry (i chrząstki) jest usuwany, a w miejscu wykonania cięcia zakładane są szwy. Pacjent wypisany zostaje do domu w tym samym dniu.
Jakie są wskazania pokorekcji uszu?
Bezpośrednio po zabiegu konieczne jest noszenie specjalnego opatrunku. Operowaną okolicę należy chronić przed urazami, zmarznięciem i przegrzaniem. Szczególną ostrożność należy zachować w trakcie snu. Z uwagi na to, że wymóg ten jest trudny do osiągnięcia przez pierwszy miesiąc zaleca się zakładanie specjalnej opaski uciskowej. Z myciem włosów należy wstrzymać się przez pierwszy tydzień od zabiegu.
Czy po zabiegu mogą wystąpić powikłania?
Praktycznie każda ingerencja chirurgiczna niesie ze sobą ryzyko wystąpienia powikłań. Ścisłe stosowanie się do zaleceń pooperacyjnych ma za zadanie ograniczyć je do minimum. Wśród najczęstszych powikłań po zabiegach tego typu wymienia się: występowanie niewielkich krwiaków i obrzęków. Rzadziej dochodzi do zaburzeń czucia lub do powrotu małżowin do pierwotnego miejsca.