fbpx

Przywróć pełną ostrość widzenia

O zabiegu

Laserowa korekcja wady wzroku to najnowocześniejsza na świecie metoda leczenia takich wad wzroku jak: krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm. Procedura ta polega na wykorzystaniu energii lasera do zmiany krzywizny przedniej warstwy rogówki. Wiązka lasera modeluje jej powierzchnię w efekcie czego następuje usunięcie wady kwalifikującej do zabiegu.

Obligatoryjnym elementem procedury kwalifikującej do zabiegu jest przeprowadzenie przez lekarza prowadzącego szczegółowego wywiadu pozwalającego wstępnie ocenić możliwość jego wykonania. Ostateczna decyzja o kwalifikacji zapada po wykonaniu szczegółowych badań.

OSTROŚĆ WIDZENIA BEZ KONIECZNOŚCI NOSZENIA OKULARÓW

Leczenie krótkowzroczności, nadwzroczności i astygmatyzmu

Bezbolesny i mało inwazyjny zabieg wykonywany w trybie ambulatoryjnym

Szybka rekonwalescencja

Trwałe efekty, odczuwalne już kilka dni po zabiegu

Wyraźna poprawa komfortu życia

Laserowa korekcja wzroku

Orientacyjny czas trwania zabiegu:

20 – 30 minut

Rodzaj znieczulenia:

miejscowe

Wizyta kwalifikacyjna do zabiegu:

300 zł

EBK:

jedno oko – od 4 000 zł
dwoje oczu – od 7 500 zł

EBK (spersonalizowane):

jedno oko – od 4 500 zł
dwoje oczu – od 8 000 zł

LASEK:

jedno oko – od 3 500 zł
dwoje oczu – od 6 500 zł

LASEK (spersonalizowany):

jedno oko – od 4 000 zł
dwoje oczu – od 7 000 zł

transPRK:

jedno oko – od 3 800 zł
dwoje oczu – od 7 200 zł

transPRK (spersonalizowane):

jedno oko – od 4 000 zł
dwoje oczu – od 7 500 zł

FemtoLASIK:

jedno oko – od 5 000 zł
dwoje oczu – od 9 000 zł

FemtoLASIK (spersonalizowany):

jedno oko – od 5 500 zł
dwoje oczu – od 9 500 zł

FAQ – NAJCZĘSTSZE PYTANIA PACJENTÓW:

CZY KWALIFIKUJĘ SIĘ DO ZABIEGU?

Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem przeznaczonym dla osób mieszczących się w przedziale wiekowym 21-55 lat, posiadających unormowaną wadę wzroku i cieszących się dobrym, ogólnym stanem zdrowia. Lekarz prowadzący może zalecić odłożenie decyzji o zabiegu w przypadku ciąży, karmienia piersią lub ostrej infekcji oczu.
Przeciwwskazaniem do wykonania korekcji jest skłonność do tworzenia bliznowców oraz występowanie następujących chorób: cukrzycy, chorób tkanki łącznej (t.j. reumatoidalne zapalenie stawów, sklerodermia, toczeń, guzkowe zapalenia tętnic, łuszczyca, zespół Sjogrena), chorób z towarzyszącym osłabieniem odporności organizmu, atopii, silnych alergii, oczopląsu, infekcyjnych i zwyrodnieniowych chorób rogówki, jaskry, zaćmy, odwarstwienia siatkówki, niektórych zwyrodnień siatkówki oraz niedobór wydzielania łez.

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?

W celu uzyskania pożądanych efektów  konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Na cztery tygodnie przed zabiegiem należy zaprzestać używania twardych soczewek kontaktowych. W przypadku soczewek miękkich wystarczy, że zostaną one zdjęte na dwa tygodnie przez korekcją.

W okresie trzech miesięcy przed zabiegiem nie zaleca się wprowadzania żadnych zmian z zakresu terapii hormonalnych oraz antykoncepcji hormonalnej. Na jedną dobę przed korekcją zaleca się rezygnację z  używania kosmetyków do makijażu a także perfum i dezodorantów.

Zjedzenie śniadania w dniu zabiegu jest wskazane.  Bezwzględnie zabronione jest jednak spożywanie alkoholu oraz  napojów zawierających dużą ilość kofeiny. Należy również pamiętać o starannym umyciu głowy, twarzy i oczu oraz o zabraniu ze sobą okularów przeciwsłonecznych i wygodnych ubrań, niekrępujących ruchów.  Z uwagi na występującą tuż zabiegu niemożność prowadzeniu pojazdów, bezwzględnie  należy zapewnić sobie transport do domu za pomocą osób trzecich.

JAKIE SĄ METODY LASEROWEJ KOREKCJI WZROKU?

Metody laserowej korekcji wzroku zasadniczo bazują na jednej procedurze, jaką jest zmiana kształtu rogówki. Ze względu na sposób przygotowania jej na działanie lasera metody te możemy podzielić na powierzchniowe i głębokie.

EBK to łagodna i nieinwazyjna metoda usuwania nabłonka rogówki, w trakcie której lekarz tworzy idealnie gładką  powierzchnię  rogówki, zmieniając tym samym jej  moc optyczną . Z uwagi na krótki czas działania zmniejsza pooperacyjne dolegliwości bólowe i przyspiesza rekonwalescencję. Po zabiegu zakładana jest opatrunkowa soczewka kontaktowa.

PRK

TransPRK, PRK – metoda polega na mechanicznym usunięciu nabłonka rogówki, po wcześniejszym wykonaniu znieczulenia miejscowego. W następnym etapie modelowany jest kształt rogówki.  Odbudowa usuniętego nabłonka trwa ok. 3 – 4 dni. Po zabiegu, w celu zmniejszenia mogących się pojawić dolegliwości oraz przyspieszenia gojenia się oka również zakładana jest opatrunkowa soczewka.

EpiLASIK

Metoda powierzchniowa polecana z uwagi na szybki czas gojenia. Szczególnie polecana przy cienkiej rogówce. W tym przypadku  do o separacji nabłonka używa się epikeratomu a usunięciu warstwy nabłonka towarzyszy  procedura fotoablacji. Po zabiegu zakładana jest opatrunkowa soczewka kontaktowa.

LASIK

Procedura głęboka, w której po znieczuleniu miejscowym oka,  za pomocą mikrokeratomu wycinany jest płatek rogówki a następnie  modelowany jej kształt. Po zakończeniu działania lasera odchylony płatek umieszczony zostaje  na pierwotnym miejscu. W tym przypadku opatrunkowa soczewka kontaktowa nie jest konieczna.

FemtoLASIK

FemtoLASIK to jedna z najnowocześniejszych na świecie metod laserowej korekcji wzroku. Zabieg polega na nacięciu za pomocą lasera femtosekundowego rogówki i przygotowania jej do właściwego etapu zabiegu laserowego. Dzięki kontroli komputera, możliwy jest precyzyjny wybór średnicy i głębokość separowanego płata rogówki. Pozwala to na precyzyjne zaplanowanie kształtu oraz umiejscowienia zawiasu rogówki. Płatek rogówki jest unoszony na swoim zawiasie tak, aby umożliwić modelowanie za pomocą lasera kształtu rogówki i korekcję wady wzroku. FemtoLasik ma to zabieg wyjątkowo precyzyjny, pozwalający osiągnąć lepsze rezultaty i wyższy poziom bezpieczeństwa. Zabieg umożliwia korekcję również większych wad wzroku, nawet przy cienkiej rogówce.

LASEK

Procedura powierzchowna, polegająca na odpreparowaniu nabłonka rogówki  przez denaturację  odpowiednim roztworem alkoholu. Na pozbawioną nabłonka powierzchnię rogówki działa wiązką lasera po czym na oko zakładana jest opatrunkowa soczewka kontaktowa.

Opinie Pacjentów

Zachęcamy do przesyłania opinii na temat wykonanych zabiegów. Wszelkie sugestie i wskazówki mogą być pomocne dla innych Pacjentów.

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wykonywanych zabiegów i świadczonych usług.