fbpx

Plastyka ud i pośladków

Plastyka ud i pośladków

Piękne i smukłe nogi są niewątpliwą ozdobą każdej kobiety. Okolice ud i pośladków należą jednak do najbardziej problematycznych części kobiecego ciała. Nierównomierne rozłożenie tkanki tłuszczowej, widoczny cellulit, pajączki i utrata jędrności skóry to tylko niektóre z problemów jakie zlokalizowane są w jej obrębie. Co gorsza, na wiele z nich nie mamy wpływu, bo obszary te są oporne na zmiany.

Kiedy połączenie diety i ćwiczeń nie daje rezultatów to sygnał, że należy udać się do specjalisty.

Plastyka ud i pośladków

Orientacyjny czas trwania zabiegu:

uzależniony od konkretnego przypadku

Rodzaj znieczulenia:

ogólne lub miejscowe

Obserwacja pooperacyjna:

max 24 h

Konsultacja chirurga plastycznego:

220 zł

Jakie są wskazania do zabiegu

O konsultacji w zakresie możliwości wykonania plastyki ud powinny pomyśleć osoby, które pomimo wysiłków zmierzających do osiągnięcia zgrabnych nóg  (z różnych względów) nie są w stanie samodzielnie osiągnąć zamierzonych celów. Bezpośrednim wskazaniem do zabiegu jest wyraźna utrata elastyczności znajdujących się w jej obszarze tkanek oraz występowanie nadmiernej ilości skóry.

Co należy wiedzieć przed zabiegiem

Procedura przygotowania do zabiegu jest poprzedzona konsultacją lekarską, w trakcie której Pacjentka ma możliwość uzyskania wszelkich niezbędnych informacji na temat przebiegu zabiegu, okresu rekonwalescencji oraz ryzyka pojawienia się powikłań pozabiegowych. Przeprowadzenie szczegółowego wywiadu umożliwia dopasowanie odpowiedniej formy znieczulenia i przyjęcia właściwego planu zabiegu.

Pacjenci chcący zakwalifikować się do zabiegu powinni pozostawać w dobrej ogólnej kondycji zdrowotnej. Bezpośrednim przeciwwskazaniem do wykonania korekcji mogą się okazać m.in.: stany zapalne żył, zaburzenia krzepliwości krwi, stany zapalne i zmiany ropne występujące w obrębie operowanej okolicy, niewyrównana cukrzyca, ciąża oraz okres karmienia piersią.

Na czym polegachirurgiczna korekcja ud?

W zależności od rozległości zabiegu, może on przebiegać w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Cięcia zlokalizowane są najczęściej w okolicach pachwiny i wewnętrznej części ud. Podczas zabiegu warstwy skóry są odseparowywane a ich nadmiar zostaje usunięty. Powłoki skórne zostają w odpowiedni sposób napięte a rana zszyta. W celu uzyskania odpowiednich efektów konieczne jest nałożenie bielizny uciskowej.

Na czym polega zabiegliposukcji?

Liposukcja (popularnie nazywana zabiegiem odsysania tłuszczu) polega na usunięciu nagromadzonych złogów tłuszczowych z konkretnych okolic ludzkiego ciała. W zależności od zaleceń lekarza może zostać przeprowadzona w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym.

Nadmiar tkanki tłuszczowej odsysany jest za pomocą wąskiej rureczki (tzw. kaniuli) wprowadzonej pod powłoki skórne poprzez niewielkie nacięcia. W dalszej kolejności komórki tłuszczowe zostają rozbite a ich nadmiar usunięty z organizmu. Nacięcia zostają zszyte a na miejsce poddane zabiegowi zakładany jest opatrunek uciskowy przyspieszający gojenie się tkanek.

Czego mogę spodziewać się po zabiegu

Pojawienie się obrzęków, zasinień oraz dolegliwości bólowych o umiarkowanym natężeniu jest naturalną konsekwencją praktycznie każdej chirurgicznej ingerencji. Uciążliwe dolegliwości łagodzone są odpowiednimi środkami przeciwbólowymi. Bezpośrednio po zabiegu zalecany jest odpoczynek. Powrót do codziennej aktywności najczęściej następuje po ok. tygodniu od zabiegi. Opuchlizna nie powinna utrzymywać się dłużej niż przez 3 miesiące.

Opinie naszych pacjentów

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wykonywanych zabiegów i świadczonych usług.