fbpx

Lipotransfer

Lipotransfer

Lipotransfer

Medycyna estetyczna spośród całego wachlarza zabiegów ma w swojej ofercie propozycję wykorzystania nadmiaru tłuszczu.

Zabieg polega na pobraniu własnej tkanki tłuszczowej, którą następnie koryguje się kształt wybranych obszarów ciała. Tłuszcz pobierany jest od pacjenta z miejsc, gdzie go nie brakuje, najczęściej z ud, brzucha, pośladków, bioder. Aplikuje się go natomiast w obszar, którym pacjentka lub pacjent chce dodać objętości, lub skorygować kształt. Dzięki lipotransferowi można korygować kształt twarzy, szyi, podbródka, okolic oczu.

Zabieg z wykorzystaniem własnej tkanki tłuszczowej gwarantuje brak różnic antygenowych, dzięki temu, przeszczepiona tkanka przyjmie się w nowym miejscu bez powikłań i bez pozostawiania trwałych śladów na skórze. Tkanka tłuszczowa wpływa również na odżywienie i rewitalizację skóry w miejscu przeszczepienia i pozwala na szybką rekonwalescencję.

Już po kilka dniach można wrócić do codziennych zajęć, a sam zabieg można powtarzać. Lipotransfer to bezpieczny i skuteczny sposób na poprawę swojego wyglądu bez konieczności stosowania wypełniaczy.

Lipotransfer

Orientacyjny czas trwania zabiegu:

około 2-4 godzin

Cena zabiegu:

od 4000 zł

Konsultacja chirurga plastycznego:

220 zł

Ostateczna cena zostanie ustalona ze specjalistą po konsultacji lekarskiej. Podane ceny nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego.

Lipotransfer?

Wskazania do zabiegu

Lipotransfer polecany jest tym pacjentom, którzy pragną chcą wykonać mało inwazyjny lifting okolic twarzy, potrzebują usunięcia widocznych oznak starzenia tkanki.

Effekty zabiegu

Poprawa wyglądu skóry jest widoczna po ok. 7-10 dniach. Dzięki zabiegowi można zmniejszyć zmarszczki, ujędrnić skórę oraz skorygować owalu twarzy.

Przebieg zabiegu

Po zakwalifikowaniu do zabiegu ustalane są rejony, z których tłuszcz zostanie pobierany oraz te, w które się go wprowadzi. Jednorazowo pozyskiwane jest ok. 20-30 ml tkanki tłuszczowej, którą następnie przygotowuje się do wszczepienia. Następnie komórki tłuszczowe wraz z macierzystymi wszczepia się w pożądane miejsce. Zabieg najczęściej lipotransferu odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa od 2 do 4 godzin.

Przeciwwskazania

Przeciwskazaniem do zabiegu mogą być choroby autoimmunologiczne, nowotworowe, serca i układu krążenia, cukrzyca, infekcje i stany zapalne, niewydolność nerek lub wątroby, zaburzenia krzepnięcia krwi, ciąża i okres karmienia piersią, niska masa ciała uniemożliwiająca pobranie odpowiedniej ilości tkanki tłuszczowej.

Opinie naszych pacjentów

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ

Zachęcamy do wypełnienia formularza kontaktowego w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat wykonywanych zabiegów i świadczonych usług.