fbpx

NIEBEZPIECZNE SKŁADNIKI KOSMETYKÓW. Kosmetologia alfaEstetica

Stosując do codziennej pielęgnacji różnego rodzaju kosmetyki zastanawiasz się co kryje się pod przykrywką znanej marki czy wieczkiem złotego słoiczka z kremem? Nie? A powinnaś! Kosmetologia alfaEstetica.


Niebezpieczne składniki w kosmetykach to temat bardzo ważny, bo UWAGA! – Kryje się w nich bowiem mnóstwo niepożądanych cichych zabójców. Poniżej przybliżamy na jakie składniki należy zwrócić uwagę oraz jakie dolegliwości powodują.


SZTUCZNE KONSERWANTY – Imidazolidinyl Urea i Diazolidinyl Urea, Cetylpyridinium Chloride, Chlorhexidine, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone, Triclosan, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3 Diol, Phenoxyethanol, Cetrimoniumbromide, Benzylhemiformal, Formaldehyd👉 Powodują długotrwałe podrażnienia i wysuszenia skóry, uszkodzenia skóry, rumień i zaskórniki.


PARABENY (środki konserwujące) – Methylparaben, ethylparaben, propylparaben, butylparaben, isobutylparaben. 👉 Powodują podrażnienia, świąd i wypryski, trądzik różowaty, świąd, opuchnięcie i zaczerwienienie skóry. Unikać w ciąży i okresie karmienia piersią.


OLEJE MINERALNE (pochodzą z procesu destylacji ropy naftowej) – Parafinum Liquidum, Paraffin Oil, Vaseline, Petrolatum, Cera Microcristallina, Ceresin, Ozokerite, Isododecane. Wazelina i Parafina. 👉 Tworzą nieprzepuszczający powietrza i składników odżywczych film na skórze, zatkane pory, prowadzą do powstawania bolesnych wyprysków. Przyspieszają proces starzenia.


DETERGENTY – Sodium Lauryl Sulfate, Sodium Laureth Sulfate. 👉 Znajdują się w środkach czyszczących (płynach do naczyń, płynach do podłóg i do prania). Powodują uczulenia, wysuszenia skóry, rumień nawet atopowe zapalenie. Odkładają się w organizmie. Mają właściwości rakotwórcze.


ROZPUSZCZALNIKI – Propylene Glycol, PG Xylene Glycol, PEG-40 Sorbitan Diisostearate, PPG-15 Stearate. 👉 Prowadzą do podrażnień skóry, działają wysuszająco a szczególnie niebezpieczne są dla okolic oczu – mogą doprowadzić do zapalenia spojówek lub gałki ocznej. Występują w pastach do zębów siejąc spustoszenie w wątrobie i nerkach. Niszczą komórki krwi oraz destrukcyjnie działają na szpik kostny. Niebezpieczne zwłaszcza dla kobiet w ciąży i w okresie karmienia.


FTALANY – Diethylphtalat, DEP, Dimethylphtalat, DMP. – wykorzystywane są w lakierach do paznokci,do włosów, farbach czy rozpuszczalnikach. 👉 Powodują zaburzenia gospodarki hormonalnej, uszkodzenia wątroby, nerek i płuc.


Zadbaj o skórę poprzez oczyszczanie, nawilżanie, oraz stosowanie naturalnych kosmetyków a odwdzięczy się pięknym, świeżym i promiennym wyglądem.


Kosmetologia alfaEstetica – więcej

Comments are closed.