fbpx

Czy po operacji powiększania biustu można karmić piersią?

Operacje powiększania piersi są jednymi z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej. Coraz więcej kobiet decyduje się na wykonanie zabiegu, aby pozbyć się kompleksów i poprawić samopoczucie. Dla wielu pań powiększenie piersi okazuje się milowym krokiem na drodze do samoakceptacji i zwiększenia pewności siebie.

Wiele kobiet jednak ma wątpliwości czy wykonanie zabiegu w danym momencie życia nie wpłynie negatywnie na ich plany związane z powiększeniem rodziny i karmieniem dziecka piersią. Czy jednak ich obawy są słuszne, a zabieg powiększenia piersi może mieć wpływ na proces laktacji?

Jak przebiega zabieg powiększania piersi?

Równie istotną kwestię, jak sam zabieg stanowi wizyta kwalifikacyjna, ponieważ to na niej pacjentka może przedstawić lekarzowi swoje oczekiwania. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele implantów w różnych kształtach i rozmiarach. Dzięki konsultacji pacjentka nie tylko dowiaduje się, jak będzie przebiegać procedura zabiegowa, ale jest w stanie upewnić się, że wybór danego implantu będzie dla niej odpowiedni. Lekarz na konsultacji przeprowadza także wnikliwy wywiad dotyczący stanu zdrowia oraz kieruje na odpowiednie badania.

Sam zabieg wykonywany jest różnymi metodami, dobranymi do konkretnego przypadku. Implanty umieszcza się poprzez wykonanie nacięcia w okolicy dołu pachowego, brzegów piersi czy też w okolicy brodawki sutkowej.

Może być umieszczony w okolicy mięśni klatki piersiowej oraz w obrębie tkanki gruczołowej sutka.

Czy powiększenie piersi implantami może mieć wpływ na karmienie piersią?

Jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań przez kobiety, które przychodzą na konsultację. Jest to bardzo istotne, aby pacjentki mówiły o swoich obawach i wątpliwościach. Ułatwia to lekarzowi zaplanowanie zabiegu. Powiększanie piersi implantami w większości przypadków nie ma wpływu na proces laktacji i karmienie dziecka piersią. Uszkodzenie gruczołów mlekowych jest powikłaniem po zabiegu. Oczywiście powiększanie piersi, jak każdy inny zabieg chirurgiczny niesie za sobą potencjalne ryzyko powikłań, jednak można je zminimalizować poprzez wybór metody umiejscowienia implantu.

Umieszczenie go w obrębie struktur mięśniowych klatki piersiowej jest najbezpieczniejszą w tym wypadku metodą zabiegu. Ryzyko uszkodzenia przewodów mlekowych w tej sytuacji jest ograniczone do minimum. Umieszczenie implantu w okolicy tkanki gruczołowej również nie przekreśla możliwości karmienia piersią, jednak zwiększa ryzyko uszkodzenia struktur przewodów mlekowych. Może również mieć wpływ na zmniejszenie ilości produkowanego przez kobietę pokarmu.

Metoda wykonania zabiegu jest zawsze dobierana indywidualnie do przypadku, dlatego warto rozmawiać z lekarzem o swoich obawach. Zabieg powiększenia piersi nie musi stanowić trudnego wyboru między pozbyciem się kompleksów, a marzeniami o karmieniu dziecka piersią. Zabieg przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę oraz szczera rozmowa z lekarzem o swoich wątpliwościach jest kluczem do jednoczesnego zadowolenia z własnego wyglądu oraz cieszenia się urokami macierzyństwa.

Więcej informacji na temat zabiegu na stronie -> kliknij.

Comments are closed.